Цікаві факти про вогонь





Фізичні властивості вогню:

У вузькому сенсі вогонь — це сукупність розпечених газів і плазми, які виділяються в результаті нагрівання горючого матеріалу, хімічної реакції або дотику струму з горючим матеріалом.

Якщо нагріти тіло в вакуумі до температури горіння, вогонь не виникне. Тіло лише розжариться. Таким чином з деревини видобувають вугілля і смолу.

При горінні різних хімічних речовин колір вогню може змінюватися. Так, бор горить синьо-зеленим полум’ям, калій — фіолетовим, літій і кальцій — червоним, мідь, фосфор і барій горять зеленим полум’ям.


Пов’язане зображення

Історичні події:

Люди раннього палеоліту, що відкрили вогонь під час обробки каменів, використовували дим для відлякування літаючих комах. І тільки через деякий час були відкриті кулінарні функції вогню.

Запальничка з’явилася в 1823 році. Її винайшов хімік Іоганн Вольфганг Деберейнер. Перші сірники з’явилися дещо раніше, в 1805 році. Їх винайшов Жан Шансель. У 1826 році Джон Уокер почав виробництво сірчаних сірників.
Вогонь використовувався в перукарському мистецтві ще в часи Клеопатри. Цариця за допомогою палаючих свічок вкорочувала собі волосся.



У спекотну погоду рослина під назвою білий ясенець здатна самозайматися. У процесі горіння сама рослина не страждає, так як горять тільки виділяються їм ефірні масла.








У часи Давньої Русі якщо траплявся пожежа від блискавки, його НЕ гасили водою. Такий вогонь вважався божественним, і його гасили молоком.


Найстаршим Вічним вогнем є вогонь на меморіалі невідомого солдата, який знаходиться в тріумфальній арці в Парижі. Він горить з 1921 року на честь солдатів, загиблих у Першій світовій війні.


Результат пошуку зображень за запитом "Юрген Баумгартен" Німецький автомотогонщик Юрген Баумгартен на мотоциклі "Ямаха" у 1973 році вразив планету, промчавши по 30-метровому коридорі вогню з температурою 1500 градусів за Цельсієм. Але ж у баці - високооктановий бензин, що займається немов порох.
Цей рекорд потрапив у Книгу Гінеса з другої спроби. Перший виконавець цього трюку - англійський мотогонщик - загинув.

У книгу Гінеса занесений і рекорд по швидкості добування вогню від тертя двох паличок ("живий вогонь"), що дорівнює 39.7 секунди.

Найбільша з пожеж на нафтових промислах трапилася в Хасси-Туіль (Алжир) 13 листопада 1961 року і продовжувалася по 28 квітня 1962 року, поки не була приборкана вибухом. Полум'я здіймалося на висоту 130 метрів.

Найгучніший вибух відбувся в Індонезії 27 серпня 1883 року при виверженні вулкана Кракатау. Звук вибуху був чутний на одній тринадцятій частині земної кулі. Вважалося, що сила цього вибуху в сто разів більше, ніж при іспиті самої потужної водневої бомби, створеної в наш час.


3 коментарі: